haber oku
ads

ARMAGEDON SAVAŞI KAPIDA MI ?..

HALİT TÜKENMEZ ~ 27 Temmuz 2012 ~ Yazarlar

Daha önce yazdım,sağ olduğum sürece tekrar yazacağım..Vahşi kapitalist sistemin bütün namluları üstüme çevrilse de yazmaya devam edeceğim..Yeter ki Yüce Mevla”m sağlık ve esenlik versin..

Armagedon savaşına gelmeden önce daha öncede yazmış olduğum birkaç anekdotu tekrar hatırlatmak istiyorum arkadaşlar..

Sizlere daha önce iki dönem önceki Papa”nın Hristiyanlara,İslam Dünyası”nı  hedef gösteren sözlerini hatırlatmıştım..Ne demişti Papa ; “Birinci binyılda Avrupayı, ikinci binyılda Amerika ve Afrika”yı Hristiyanlaştırdık..Üçüncü binyılda da Asya”yı Hristiyanlaştıracağız..

Yine Hırant Dink”in öldürülmeden önce üst düzey bir Ermeni yetkili ile olan diyalogundan bahsetmiştim..Hırant Dink ; “ 1915’te Müslüman olan 500 bin Ermeniyi niye gündeme getirmiyorsunuz ?.” diye sormuş, Ermeni yetkili de ; “Üstadım bu konuyu gündeme getirmek şu sıra davamıza zarar verir.” Demişti..

Takriben7-8 ay önce Ankara”da bir Misyoner Papaz”da; “Türkiye”de çalışmalarımız çok iyi, önümüzdeki beş yıl içinde Türkiye”de istediğimiz seviyeye geleceğiz.” Demişti.

Ve Ermenistan Cumhurbaşkanı aylar önce Ermeni gençlerine Ağrı”yı hedef göstererek ; “Ben Dağlık Karabağ”ı aldım, sizde Ağrı”yı alın.” Demişti.

Bu tür örnekleri çoğaltmak mümkün,bunlar sadece şu an aklıma gelenler.. 1991 Körfez Savaşını başlatırken de Baba Bush ; “Haçlı Savaşı başlattım.” Demişti.

Yukarıdaki notları daha fazla açmaya gerek olduğunu sanmıyorum,anlayan anladı zaten neyin ne olduğunu..

Halen İslam Dünyası”nda süren mezalimi ve akan kanı gördüğünüz zaman zaten Haçlı Savaşı”nın halen sürmekte olduğunu görüyoruz..Bazı balık hafızalılar aksini iddia etse de gerçek bu..

Eskiden Haçlılar 3-5 devlet birleşerek topla,tüfekle üstümüze gelirlerdi, şimdi parayla, gazetelerle,televizyonlarla, mikroplarıyla , asimetrik psikolojik savaş yöntemleriyle geliyorlar..Üstelik te sadece 3-5 devlet değil top yekün..

Görünen o ki Haçlı Savaşlarının tam göbeğinde biz varız..

Biliyorsunuz arkadaşlar Ozon tabakası delineli 20 yılı geçti..Yeryüzünün 15 nci km.leri ile 35.nci km.leri arasında yaklaşık 20 km.kalınlığında ki bu Ozon tabakası , güneş ışınlarının  zararlı bir şekilde dünyamıza gelmesini önlüyordu..Bilim adamları ise önümüzdeki 50 yıl içinde Dünyada insanların yaşamasına elverişli alanların azalacağını söylüyor..Her sene iki Kıbrıs Adası büyüklüğünde buzul parçası Kuzey Kutbundan koparak denizlere karışıyor..Yani Dünyanın bazı bölgelerini su basacak, bazı bölgeleri de çölleşecek..Mesela benim yaşadığım bölgenin çölleşeceği söyleniyor..

Dünyada bütün kutsal inanışlar, insanlığın Dünyaya Mezopotamya”dan yayıldığına inanırlar..Yani Dicle-Fırat Havzası”ndan..İnanışa göre Hz.Adem babamızla, Hz.Havva Anamız Cennetten kovulunca bu bölgeye gelmişler ve burada çoğalıp Dünya”ya yayılmışlar..Tabii aynı şekilde insanlığın Dünyada ,yine burada sona ereceğine inanırlar.

Hal böyle iken, Filistinlilere “Hamam böceği” diyen, kendilerini üstün ırk olarak gören İsrailoğulları kendilerine yeni yerleşim alanı olarak Mezapotamya”yı seçmiştir. Üstelik Mezopotamya,  Tevrat”ta onlara vaad edilen toprakların yani Arz-ı Mev-ud sınırları içinde yer almaktadır..

Son dönemde Kuzey Afrika ve Ortadoğu”daki savaşlar ve gelişmeler İsrailoğulları”nın bu hedefine hizmet etmektedir..İşte Kuzey Irak”ta Kürt Devleti, işte yakında göreceğiz Kuzey Suriye”de Kürt Devleti..Sevsinler Kürt Devleti”ni, keşke o kadar masumane olsaydı..Kürtler bizim kardeşimiz, onlar zaten bu işin içinde yoklar, ama emperyalizmin kurdurduğu bu devletler önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planladıkları Büyük İsrail Devleti”nin öncüleri..Merak edenler Mesut Barzani”nin nereden geldiğine bir baksınlar..Dedesinin adı neymiş ?..

Geçtik Hristiyan tarikatçılar,daha doğrusu Protestan tarikatçılar yani Evangelistler, ( Oğul Bush ve taifesi ) ise önümüzdeki süreçte Yahudiler ve Müslümanlar arasında yapılacak bir savaşta ( Ki bu savaşın adına Armagedon Savaşı demekteler..Üstelik te bu savaşın Hatay”da yapılacağı rivayet edilir.) Yahudilerin galip gelmesi durumunda, Hz. İsa”nın yeniden yeryüzüne ineceğine ve yeryüzünde İlahi Adaletin tecelli edeceğine inanırlar..Bu nedenle kendilerini Yahudilere yardımcı olmak zorunda hissederler, daha doğrusu bunu dini bir emir olarak görürler..Ne de olsa düşman ortaktır, İslam Dünyası..

İşte son 10 yılda ortaya çıkan Haçlı-Siyon ittifakı bu inancın ürünüdür..Ayrıca yine son 10 yılda ortaya atılan Ilımlı İslam Projesi, Büyük Ortadoğu Projesi, Genişletilmiş ( yani daha çok Müslüman kanının akacağı) Büyük Ortadoğu Projesi, Büyük İsrail Projesi, Dinler Arası Diyalog, vs. yi bu bilgiler ışığında değerlendirdiğimiz zaman sadece Türkiye”nin değil İslam Dünyası”nın içine düşmüş olduğu tuzak oldukça net bir şekilde gözümüze çarpmaktadır..Son dönemde İslam Protestanlığı üzerinde çalışmaktalar mesela..

Neticede hükümetimizin uygulamış olduğu sıfır sorun politikası en sonunda sınırlarımıza PKK”yı yerleştirmiştir..Üstelik Hatay”da aynı sınırda..Ayrıca PKK”yı Kürt örgütü olarak görmek en büyük hatadır arkadaşlar..1915”te Müslüman olan Ermeni Vatandaşlarımızla, Salomon Barzani”nin torunu Mesut Barzani”yi yan yana getirdiğimiz zaman, sanki sözü edilen Armagedon Savaşı kapıda gibi görünüyor..İnşallah yanılan ben olurum.. Sizce de , Armagedon Savaşı kapıda mı ?..

İslam Dünyasının ortak düşmanları kan dökerek ağlarını örmekteler, Dünyanın en zengin en önemli, en stratejik topraklarında yaşayıp ta, bunun farkında olmamanın ve tarihten ders almamanın  bedeli , bu gün yaşananlar…Tarihte hangi millet vardır ki düşmanlarının insaf ve vicdanıyla hayatta kalmış olsun..

Onlar görevlerini çok iyi yapmaktalar arkadaşlar, içerdeki işbirlikçileri de öyle derslerini çok iyi çalışmışlar..Bizler ne yapacağız arkadaşlar, hangi aklı üreteceğiz ? Başka Türkiye var mı ? Başka vatan var mı bizim için ? Biz de Irak”lıların 2003”te yaptığı gibi Allah Korusun Conileri ellerimizde çiçeklerle mi karşılayacağız ?.. Türk”ün aklı nerede ? Ne zaman kendi içimizdeki ihtilafları, kendimizi beğenmeleri bırakıp, sadece Türkiye”de yaşayanlar değil 300-500 milyonluk Türk Dünyası”nın ümidinin bizler olduğunu hatırlayıp bu meyanda gerçekçi ciddi adımlar atacağız..

Dünkü yazımda belirtmiştim bence önce kendi aramızda hoşgörü ortamını geliştirmeli, birbirimize karşı saygılı olmalı ( Zira benim görüşüm şahsen, saygı görmek isteyen insanlar, önce kendileri saygılı olmak zorundalar ), birbirimizi kırmamalı ve birbirimizi sevmeyi öğrenmeliyiz..Unutulmaması gereken arkadaşlar çağımızın hastalığı ilgisizliktir..İnsanlar  bir yaşında da, 70 yaşında da ilgi görmek ister arkadaşlar..İnsanoğlu kendisine değer verildiğini, sevildiğini, bu yalan Dünyada yalnız olmadığını görmek ve  bunu hissetmek ister..Acaba biz bu güne kadar kaç tane vatansever kardeşimize, ya da çevremizde yaşayan insanlarımıza, onlarla hiçbir karşılık beklemeden ilgilendiğimizi, yanlarında olduğumuzu,onları sadece Müslüman olduğu için sevdiğimizi ve  yalnız olmadıklarını hissettirdik ?..Bence kendimize böyle bir soru soralım ve cevabını alalım arkadaşlar..

1980 sonrası uygulanan enflasyon politikalarıyla bencilleştirilen insanlarımız artık sadece “Ben” diyor..Ve hiçbir beklenti duymadan sadece Allah Rızası için yardımcı olmak amacıyla kendilerine yaklaşmaya çalıştığınızda size kuşku ile bakıyorlar..”Karşılığında ne ,istiyorsunuz ? “ diyorlar..Oysa ben böyle bir söz duymak istemiyorum kimseden ? Duyduğum zaman şaşırıyorum çünkü..Ben Hz.Mevlana”nın şu iki vecizesini hiç unutmuyorum..

“Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.”.. “Nice insanlar gördüm üzerinde libası yok, nice libaslar gördüm içinde insan yok.”

Evet arkadaşlar üzerimizde taşıdığımız elbisenin içi boş mu, dolu mu bir soralım kendimize bence ne dersiniz ?..

Ben içine düşürülmüş olduğumuz Küresel Tuzaktan, önce Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V.) nin şu hadisi ; “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.”…. Ve bütün dünya milletlerinin “Türklerin işi bitti, bir daha asla bellerini doğrultamazlar.” Dediği bir dönemde  Ulu Önder Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk”ün,ortaya koymuş olduğu “Tam Bağımsızlık” ilkesiyle çıkacağımıza inanıyorum arkadaşlar..

Yine başınızı ağrıttım,hakkınızı helal edin arkadaşlar..Dediğim gibi Müslüman Türkler var olma yok olma mücadelesi vermek zorunda kalacakları güne hızla yaklaşıyorlar, haliyle problemler çok derin ve yazacak çok şey var..Selam ve Saygılarımla..

Asil ve Aziz Milletimle beraber hepiniz, esirgeyen ve bağışlayan, kimsesizlerin kimsesi Yüce Rabbim”e emanetsiniz arkadaşlar..

ads

Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın:


× bir = 9

Köşe Yazarları

SehrinazKeskin
Bir zamanlar bir ressam vardı. Muhakkak
yazar
HALİT TÜKENMEZ
4 Nisan 1997”de Ülkücü Hareketin Lideri
yazar
HALİT TÜKENMEZ
Malum Aydın Büyükşehir oldu,Bütünşehir o
yazar
SehrinazKeskin
İnsanlık tarihinde önemli bir yer tutan
yazar
SehrinazKeskin
Sevgili Okurlarım, Sıcak bir Ramazan
yazar
SehrinazKeskin
Sevgili okurlar, Şu mübarek günlerin
yazar
KARACA HASAN
IRAK TURKMENELİ KAN AĞLIYOR hükümet sade
yazar
nurullah aydin
Nurullah AYDIN 09 Haziran 2014-ANKARA
yazar
Mehmet KIZILASLAN
Hepinize sesleniyorum, Bayrak olayına ta
yazar
KARACA HASAN
ADAMIN CANI YANMIŞ BİR İŞ kazası sonucu
yazar